Warto zwiedzić będąc w Bułgarii

Warto zwiedzić będąc w Bułgarii

Całkiem niedawno Bułgaria okazała się krajem stosunkowo dalekim, nieco nieznanym, w gruncie rzeczy orientowaliśmy się o Bułgarii dość niewiele.

Promujemy atrakcyjne państwo położone w południowo-wschodniej Europie, gdzie każdy turysta odkryje coś dla siebie. Bułgaria graniczy z Serbią oraz Macedonią od zachodu, Grecją i Turcją od południa, Morzem Czarnym od wschodu i Rumunią od północy. Obecnie co roku kilkaset tysięcy polskich urlopowiczów spędza tam wakacje, głównie latem, na czarnomorskich gorących plażach.

Poruszając się przez Bułgarię, na każdym kroku natrafić można oznaki minionych dziejów, kiedy to wschodnie tradycje stale mieszały się z wpływami zachodnimi. To dla tych setek tysięcy podróżników strwożyliśmy serwis o Bułgarii. Właśnie takie miejsca znaleźć można na łamach przewodnika Miejscowości takie jak Warna w każde wakacje cieszą się nie małą popularnością wśród turystów. Bogactwo kultury tego miejsca utwierdza fakt, że aż siedem historycznych miast zostało wpisanych do ewidencji Światowego Dziedzictwa Kultury. Prezentujemy ich fotografie, opisy.

Opisujemy wiele niuansów i atutów Bułgarii, porównując ją z zachodnią Europą. Wyjazdy na narty do Bułgarii są zdecydowanie korzystniejsze, nie tylko ze względu na koszty. Zapoznanie się z naszym portalem pozwala innego turystycznego oblicza Bułgarii.

Klimat w Bułgarii umiarkowany ciepły, kontynentalny, suchy. Nad morzem podzwrotnikowy, wilgotniejszy. W górach występuje wielopiętrowość klimatyczna. Temperatura powietrza w styczniu równa się od -6 °C , -3 °C (w centralnej części kraju) do 2 °C , w lipcu od 18 °C, 23 °C i 25 °C. Właśnie dlatego Bułgaria cieszy się nawałem turystów zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. W naszym serwisie znajdziesz najbardziej popularne kurorty, w których można zatrzymać się na dłużej.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Video:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 60 (ostatnio: 14.08.2018 13:41:17)
  • yahoo: 12 (ostatnio: 06.01.2018 07:43:01)

Podlinkuj wpis:

Leave a comment