Serwis architektoniczny

Serwis architektoniczny

Serwis dla miłośników architektury – Architektura.info powstał w roku 2005. Przez ten czas zdobył ugruntowaną pozycję pośród portali architektonicznych oraz przyciągnął mnóstwo wiernych fanów. Wśród nich największą część stanowią architekci oraz przedstawiciele środowiska budowlanego oraz osoby planujące budowę domu. W portalu publikowane są projekty z architektury światowej i polskiej. Projektanci mogą bezpłatnie publikować swoje projekty lub zrealizowane budynki. Dla architektów udostępniony jest katalog zawierający pracownie architektoniczne z kraju. Sekcja prawo budowlane zawiera zawsze obowiązujące ustawy i rozporządzenia w zakresie architektury oraz budownictwa w tym, na przykład najpopularniejsze pośród architektów warunki techniczne dla budynków.

Współpracujemy z wieloma portalami tematycznymi, dzięki tym działaniom mamy zawsze aktualne informacje z rynku. Publikujemy informacje o bieżących konkursach architektonicznych i designerskich. Dzięki temu architekci mogą brać udział w konkursach na całym świecie. Publikujemy także wyniki konkursów z prezentacjami zwycięskich projektów architektonicznych.

Od niedawna uruchomiliśmy dział dotyczący architektury zrównoważonej. Dotyczy to głównie budownictwa energooszczednego, pasywnego jak również obiektów, które uwzględniają inne działania ekologiczne. Publikujemy nowości z tak zwanego obszaru green architecture. Są to innowacyjne rozwiązanie jak np. seawater greenhouse, xeriscaping, architektura solarna, zero-energy houses. Interesującym zagadnieniem jest certyfikowanie budynków zgodnie z najbardziej znanymi sposobami certyfikacji budynków jak np. BREEAM czy CESBA, w których analizowane są różne czynniki prośrodowiskowe jak np. LCA, czyli analiza w całym cyklu życia obiektu.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Lokalizacja na mapie:

Szerokość geograficzna: 52.2296756, Długość geograficzna: 21.012228700000037

Odwiedziny botów:
  • googlebot: 18 (ostatnio: 16.05.2018 09:56:12)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 21.07.2015 01:28:10)

Podlinkuj wpis:

Leave a comment