Chirurg Wrocław

Chirurg Wrocław

Chirurg – specjalista z zakresu chirurgii ogólnej. Chirurgia jest jedną z podstawowych dziedzin medycyny. Chirurg zajmuje się między innymi diagnostyką i leczeniem operacyjnym chorób i ich powikłań z zakresu: układu pokarmowego, układu krążenia, układu oddechowego, układu moczowego, chorób innych tkanek jamy brzusznej i klatki piersiowej, skóry, głowy i szyi, urazów, oparzeń czy złamań.

Chirurg zajmuje się również leczeniem stanów nagłych i przypadków związanych z zagrożeniem życia. W zakres jego kompetencji wchodzi przeprowadzanie ambulatoryjnych zabiegów, jak: nastawienie zwichnięcia, nastawienie i zespolenie złamanej kości kończyny, założenie opatrunku gipsowego, iniekcja dostawowa, nacinanie i drenaż ropnia, krwiaka, czyraka itp. Dodatkowo chirurg wykonuje może opatrzyć odmrożenia, oparzenia, szyje rany, usuwa obce ciała z powierzchni organizmu (kleszcze), czy też likwiduje drobne zmiany skórne.

W centrum medycznym we Wrocławiu można skorzystać nie tylko z porad i zabiegów chirurga ogólnego. Swoim doświadczeniem służą:

oraz doświadczony zespół fizjoterapeutów. Zapraszamy!


Ocena: 4,6/5 (5 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 72 (ostatnio: 16.06.2019 08:31:29)
  • yahoo: 10 (ostatnio: 11.07.2017 08:59:25)

Podlinkuj wpis:

Leave a comment