Ajurweda sklep – Lubieeko.pl

Ajurweda sklep - Lubieeko.pl

Czym jest Ajurweda?

Ajurweda jest jedną z najstarszych udokumentowanych nauk leczniczych. Świadczą o tym zapisy w księgach wedyjskich, jakie są najstarszymi zapisami kultury człowieczej. Od 1979 roku jest honorowana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) jako myśl zdrowia oraz terapii.

Czemu Ajurweda:

• mądrość, która liczy prawie 5000 lat

• piękna oraz mądra nauka mówiąca jak zdrowo oraz szczęśliwie żyć

• ma prawo skorzystać z niej każdy

• holistyczna, globalna – patrzy na wszelkie poziomy człowieka

• daje wielką świadomość, siebie, swojego ciała ludzkiego

• jak się ją przyjmie, ugości – zapewnia zdrowie oraz przyjemność

• naturalna

Właśnie dlatego też, coraz to częściej jest też definiowana „medycyną przyszłości”. Podyktowane jest to dojrzewającym zainteresowaniem mieszkańców Zachodu, jacy poszukują oraz praktykują coraz to częściej naturalne sposoby utrzymania dobrego samopoczucia oraz jego kuracji.

Koronnym zamiarem ajurwedy jest „utrzymać zdrowie zdrowych oraz uzdrawiać schorzenia chorych” Charaka Sutra Samhita.

To znaczy, że jej zamiarem jest osiągnięcie zdrowia poprzez dążność do stanu równowagi oraz harmonii, ale nie poprzez złagodzenie przejawów choroby, ale uwzględniając wszelkie atrybuty życia – fizyczne, umysłowe oraz duchowe. Oczywiście w tym tkwi bogactwo oraz czar Ajurwedy, iż jest to całościowy, holistyczny system – wypróbuj też ajurweda sklep.

Ajurweda jest wobec tego wiedzą w pełni ofiarowaną zdrowiu, która uczy jak każdego dnia o nie zadbać na rozmaitych gruntach, a też jest nauką mówiącą w jaki sposób zwalczać choroby, kiedy się pojawią oraz jak zapewnić sobie wewnętrzny rozwój. Ajurweda nie jest trudna, ale niekiedy na początku ma prawo spowodować trudności, albowiem żąda od praktykującego przejęcia odpowiedzialności za swój stan zdrowia.

Medycyna ajurwedyjska oraz zioła ajurwedyjskie są zwłaszcza skupione na profilaktyce zdrowia. W wypadku schorzeń najogromniejszy rezultat osiąga w początkowych fazach ich rozwoju. W wypadku zaawansowanych niedogodności znacznie bardziej łagodzi efekty uboczne oraz zmniejsza czas rekonwalescencji.

Stosuje ona naturalne sposoby leczenia. Najbardziej legendarne to ziołolecznictwo, polecana herbata ajurwedyjska, zabiegi dezynfekujące w tym masaże ajurwedyjskie, odpowiednio odpowiednia dieta, harmonijny sposób spożywania posiłków, zmiana stylu życia, wypoczynek oraz odprężenie, medytacja, programy oczyszczania, treningi fizyczne, treningi oddechowe, pracę z emocjami, inne…

Zgodnie z Ajurwedą wszystko w naturze składa się z pięciu szczegółów: powierzchni, powietrza, ognia, wody oraz ziemi. Później te detale łączą się ze sobą, tworząc trzy bazowe przymiotniki, jakie w Ajurwedzie oznaczamy „doshami”. Mamy następujące dosze jak: vata, pitta, kapha. Te trzy przymiotniki są wszędzie: w roślinach, w zwierzakach, a też w nas.

Każda dosza posiada swoje charakterystyczne przymiotniki, dominujące detale, lokalizację w ciele, rolę, odniesienie do zmysłów, odniesienie do emocji, przyczyn jakie ją zaburzają, skłonności do schorzeń, sposoby ich balansowania.

W stanie zwyczajnym nasze dosze funkcjonują w równowadze, wiemy w owym czasie, że jesteśmy zdrowi oraz szczęśliwi. W stanie nienaturalnym dosze są niezrównoważone bądź podwyższone, co jest nadrzędnym powodem powstawania chorób. Chcesz więcej? Wypróbuj ajurweda sklep internetowy oraz zacznij zdrowo żyć! Zapraszamy na Lubieeko.pl


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 5 (ostatnio: 07.06.2019 11:43:33)

Podlinkuj wpis:

Leave a comment